100 LAT MOTORYZACJI W POLSCE

Szanowni  Państwo,

w dniach 7.04.2018 – 10.05.2018 Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska (której Muzeum jest oddziałem)  oraz Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie podjęły się organizacji wystawy, której celem jest pokazanie bogatego dorobku polskiego przemysłu motoryzacyjnego w możliwie szerokim kontekście społecznym, kulturowym i politycznym. Pokazanie, że silna i bezpieczna Rzeczpospolita nie rodziła się tylko na polach bitew i zaciszach gabinetów polityków, ale także w fabrykach, budowana rękami polskich robotników i inżynierów.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 70 pojazdów – zabytkowych samochodów i motocykli – pochodzących ze zbiorów Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie, Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, Muzeum Motoryzacji TOPACZ oraz ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów.

Szczegółowe informacje dot. wystawy znajdziecie Państwo na stronie:

100latmotoryzacji.pl

Zapraszamy serdecznie!