DZIEŃ DZIECKA Z TOMKIEM 2018

Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała się ponad 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie organizowane z okazji Dnia Dziecka 31 maja 3 czerwca 2018 – Dzień Dziecka z Tomkiem z Przyjaciółmi we współpracy z firmą Mattel – światowego producenta najbardziej znanej kolejowej bajki.

Celem organizowanego przez nas wydarzenia jest promocja idei ochrony zabytków kolejnictwa, edukacja dzieci poprzez zabawę z ich ulubionymi bajkowymi postaciami. Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi ma umożliwić odwiedzającym nas gościom możliwość bezpośredniego kontaktu z żywymi pomnikami dawnej techniki, parowozami. Maszynami, które w sposób fundamentalny odmieniły oblicze świata.

Podczas tych 4 dni zabytkowa parowozownia w Jaworzynie Ślaskiej (50 km od Wrocławia) przemieni się bajkową lokomotywownię wachlarzową z bajki z uśmiechniętymi parowozami. Dla dzieci przygotowane zostaną gry, zabawy i konkursy w formie 10 stacji stacji kolejowych do zaliczenia, nagrody ufunduje firma Mattel.

Zapraszamy w dniach 31.05.2018 – 3.06.2018 r. w godzinach od 10:00 do 18:00, a Państwa zachęcamy do zakupu biletów wstępu do Muzeum za pośrednictwem naszego sklepu – KLIKNIJ.

Zespół Muzeum,