FRANKENSTEIN – Muzealny Pociąg Specjalny 29.10.2017

po dłuższej przerwie TKt48-18 powraca na tory. Tym razem poprowadzi Muzealny Pociąg Specjalny FRANKENSTEIN do matecznika legendarnego potwora – Ząbkowic Śląskich.

Jesienią 1606 roku na terenie Ząbkowic Śląskich (niem. Frankenstein) wybuchła zaraza. O jej spowodowanie oskarżono grupę lokalnych grabarzy, którzy truciznę wywołującą morowe powietrze mieli przygotowywać ze zwłok… Afera wstrząsnęła całą Europą, proces był szeroko i głośno komentowany. Wszystkich grabarzy skazano na stos.

Dwieście lat później pewna początkująca angielska pisarka spędzała wakacje nad Jeziorem Genewskim. Leniwe popołudnia i wieczory wypełniała snuciem mrożących krew w żyłach opowieściach o potworach, którymi raczyła m.in. lorda Byrona. Jedną z opowieści poświęciła monstrum stworzonemu z ludzkich zwłok. Nazwała go Frankenstein…

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w przededniu  święta wszystkich duchów, wampirów i potworów zaprasza do udziału w przejeździe Muzealnego Pociągu Specjalnego FRANKENSTEIN z Jaworzyny Śląskiej do Ząbkowic Śląskich!

Ramowy Rozkład Jazdy

ok. 10:00 – wyjazd z Jaworzyny Śląskiej

ok. 11:30 – przyjazd do Ząbkowic Śląskich

ok. 11:30 – 15:30 – zwiedzanie miasta z przewodnikiem

ok. 15:30 – wyjazd z Ząbkowic Śląskich

ok. 17:00 – powrót do Jaworzyny Śląskiej

Ceny biletów

Osoby dorosłe: 120.00 zł / os. (TAM/POWRÓT),

Dzieci** i młodzież ucząca do lat 18-tu: 80.00 zł / os. (TAM/POWRÓT),

**Dzieci do lat trzech bezpłatnie

KUP BILET

Bilety na przejazd można nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego KLIKNIJ

Cena biletu obejmuje:

• Przejazd zabytkowym składem na trasie Jaworzyna Śląska – Ząbkowice Śląskie  – Jaworzyna Śląska,
  • Zwiedzanie największych atrakcji miasta z Przewodnikiem  (Krzywa Wieża, ruiny zamku, Cerkiew, Izba Pamiątek, laboratorium Frankensteina)
  • Poczęstunek na pokładzie pociągu (bułka słodka, kawa, herbata).