Diesel Fest 2018

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku – Oddział Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, tradycyjnie i jak co roku zaprasza na największą i najdłuższą kolejową majówkę na Dolnym Śląsku. W tym roku czekamy na Państwa aż przez 9 dni! Tematem przewodnim tegorocznej majówki są lokomotywy spalinowe – czyli DIESEL FEST. W dniach 28.04.2018 – 6.05.2018 w Muzeum odbywać się będzie wystawa plenerowa lokomotyw spalinowych z naszej kolekcji – m.in. najstarszej czynnej lokomotywy diesla w Polsce, DEUTZA OMZ122R z 1940 r. (!) czy unikatowego wagonu motorowego produkcji polskiej SN80-12. W trakcie majówki organizowane będą przejazdy wybranymi jednostkami dla chętnych po Trasie Parowozowej.

Ponadto w programie m.in. zwiedzania kuratorskie zakamarków Muzeum – warsztatu, kuźni czy schronu przeciwlotniczego. Dla najmłodszych – sala zabaw „Tomek i Przyjaciele” przygotowana z firmą Mattel – producentem wysokiej jakości licencyjnych zabawek tej rysunkowej serii! W tych dniach swoją działalność w tym sezonie zainauguruje Kolejowe Bistro. Jedyne takie – w autentycznym wagonie barowym z lat 80-tych XX wieku.

Muzeum otwarte jest w okresie majówki codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00,

Do zobaczenia – Zespół Muzeum!