LOGO MŁYN STRONASzanowni Państwo,

26.02.2017 r. na tory Magistrali Podsudeckiej wyruszy Muzealny Pociąg Specjalny HILBERT. Pociąg wyruszy z Jaworzyny i przez Świdnicę i Krzyżową dotrze do Dzierżoniowa, a tam na wszystkich uczestników przejazdu czekać będzie nieprawdopodobna niespodzianka…

Po raz pierwszy w tym roku i po naprawdę długiej przerwie udostępnimy do zwiedzania Młyn Hilberta, największy sprawny, kompletny i przede wszystkim zabytkowy młyn zbożowy na Dolnym Śląsku. Początki młyna sięgają pierwszej połowy XIX stulecia. Karol Zygmunt Hilbert, śląski przemysłowiec i filantrop, w 1837 r. uruchomił w Bielawie pierwszy na Śląsku parowy młyn. Po 30 latach zdecydował się przenieść działalność do Dzierżoniowa gdzie w budynku dawnej farbiarni uruchomił nowy zakład.

W listopadzie 2016 roku Młyn Hilberta stał się oddziałem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Plany Fundacji przewidują organizację i udostępnienie obiektu dla zwiedzających w drugiej połowie 2017 r. Do tego czasu młyn udostępniany będzie tylko okazjonalnie – np. 26.02.2017 r.

SONY DSC

Hala mlewników z autentycznymi maszynami MIAG z 1935 r. (fot. Mikolajczyk Photography 2016)

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zaprasza serdecznie do udziału w przejeździe pociągiem HILBERT. Pociąg tradycyjnie już zorganizowany zostanie w oparciu o nasz muzealny tabor – całość poprowadzi zabytkowa, polska lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 r. a całości dopełnią wagony osobowe z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Uczestnicy przejazdu będą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia zespołu Młyna Hilberta w Dzierżoniowie.

ROZKŁAD JAZDY

10:06 Jaworzyna Śląska (stacja PKP)

10:17 / 10:19 Świdnica Miasto

10:40 Dzierżoniów

13:48 Dzierżoniów

14:09/14:19 Świdnica Miasto

14:31 Jaworzyna Śląska

RAMOWY PLAN WYJAZDU

10:06 Odjazd ze stacji Jaworzyna Śląska (Stacja PKP),

10:40 Przyjazd do stacji Dzierżoniów

10:40 – 11:00 Przejście ze Stacji PKP do Młyna

ok. 11:00 – 13:20

• Zwiedzanie Młyna
  • Posiłek
  • Słodki poczęstunek
  • Projekcja filmu z ostatniego mielenia

ok. 13:20 – 13:40 Przejście z Młyna do Stacji PKP

13:48 Odjazd ze stacji w Dzierżoniowie

14:09 Przyjazd do Świdnicy

14:19 Odjazd ze Świdnicy

ok. 14:31 Przyjazd do Jaworzyny Śl.

CENY BILETÓW

Dorośli: 70.00 zł / os.
Dzieci* i młodzież ucząca się do 18-tego roku życia: 50.00 zł / os.

*Dzieci do lat 3 biorą udział w przejeździe nieodpłatnie

CENA BILETU OBEJMUJE

• Przejazd zabytkowym składem na trasie Jaworzyna Śl. – Świdnica – Dzierżoniów – Świdnica – Jaworzyna Śl.,
  • Ciepły posiłek w Dzierżoniowie (porcja pierogów przygotowanych z mąki z ostatniego mielenia w Młynie Hilberta),
  • Ciasto (także wypieczone z dzierżoniowskiej mąki),
  • Kawa i Herbata,
  • Opieka Przewodników,

JAK KUPIĆ BILET?

• Muzealny Pociąg Specjalny HILBERT objęty jest obowiązkową rezerwacją miejsc.
  • Rezerwacje przyjmowane są wyłącznie na adres e-mail: rezerwacje@muzeatechniki.pl,
  • W treści maila prosimy podać: Imię i Nazwisko dokonującego rezerwacji, numer telefonu oraz ilość rezerwowanych biletów (ulgowych i normalnych) oraz informację o dzieciach poniżej 3-ego roku życia,
  • W odpowiedzi otrzymacie Państwo zwrotny e-mail z danymi do przelewu i potwierdzenie rezerwacji,