Szanowni Państwo,

jak co roku Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku włącza się do ogólnoeuropejskiej akcji NOC MUZEÓW. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 20.05.2017 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wieczorno – nocne spotkanie z naszymi zbiorami. W związku z wyjątkowym charakterem wydarzenia mamy dla Państwa też wyjątkowe niespodzianki…

W stylowej Sali Zegarowej Muzeum prezentowane będą zabytkowe komputery z kolekcji Tomka Marcinkowskiego. Wszyscy chętni będą mogli odbyć podróż w cyfrowe lata 80-te i 90-te i zagrać w najbardziej ikoniczne i legendarne gry z epoki…

We współpracy ze Fundacją Inicjatywa B z Żarowa zorganizowany zostanie plenerowy pokaz krótkometrażowych filmów animowanych (dla dorosłych). Widzowie będą mieli okazję zobaczyć blisko 20 animacji wykonanych prezentujących zarówno bardzo różnorodne techniki wykonania i montażu, jak i dotyczących różnych – niekiedy bardzo aktualnych – problemów społecznych.

Uczestników NOCY MUZEÓW w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zapraszamy również do udziału w przejazdach po Trasie Parowozowej w wagonie letnim prowadzonym przez zabytkową, polską lokomotywę parową TKt48-18 z 1951 r.

UWAGA!

W godzinach od 10:00 do 18:00 Muzeum funkcjonuje w oparciu o standardowy taryfikator, po godzinie 18-tej wstęp i zwiedzanie nieodpłatne. Cena przejazdu w wagonie z lokomotywą parową TKt48-18 – 10.00 zł / os.

Zespół Muzeum,

NOC MUZEÓW 2017