W weekend 20.06.2019 r. – 23.06.2019 r. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Grupa Modelarzy Kolejowych TT Silesia zapraszają na spotkanie ze światem zminiaturyzowanej kolei. We wnętrzu największej muzealnej parowozowni w Polsce prezentowana będzie modułowa makieta kolejowa zbudowana przez TT Silesia w skali 1:120.

Miniaturowy świat makiety zaprojektowany został i zbudowany w oparciu o obowiązujące na prawdziwej kolei prawa i zasady. Na makiecie prezentowany będzie tabor kolejowy pochodzący z Polski, Niemiec i Czech z lat tuż po II Wojnie Światowej.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza również do zwiedzania Muzeum i przejazdów po bocznicy naszym zabytkowym (i pełnowymiarowym!) taborem kolejowym!

Zespół Muzeum,