jest nam niezmiernie miło poinformować o organizacji w sobotę 15.08.2015 r. okazjonalnego pociągu specjalnego Antracyt na trasie Jaworzyna Śląska – Wałbrzych (Stara Kopalnia) – Jaworzyna Śląska.

Przejazd odbędzie się w ramach organizowanego już po raz III – Festiwalu Zabytków Techniki. Jednym z kluczowych Partnerów w projekcie jest Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu.

Tabor dawnej Parowozowni w Jaworzynie Śl. stanowił przez całe dekady naturalne zaplecze transportowe wałbrzyskich kopalń i zakładów przemysłowych. Modernizacja linii kolejowych powoli ograniczała zastosowanie parowozów aż do ich ostatecznego wycofania w latach 90-tych XX wieku – co zbiegło się w czasie ze wstrzymaniem wydobycia w Kopalni Thorez.

Dzięki uprzejmości firmy Eco Carbo Julia z Wałbrzycha nasz pociąg specjalny wjedzie na teren dawnej bocznicy Kopalni Thorez – dziś Starej Kopalni. Centrum  Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. Bez wątpienia będzie to pierwszy parowóz w kopalni od ponad 20 lat !

Wszyscy uczestnicy przejazdu będą mogli wziąć udział w specjalnym zwiedzaniu Starej Kopalni z rabatem 5.00 pln od normalnej ceny biletu wstępu.

ROZKŁAD JAZDY POCIĄGU  ANTRACYT

14:57 Jaworzyna Śl. (STACJA!)

16:00 Wałbrzych – Stara Kopalnia

—-

18:40 Wałbrzych – Stara Kopalnia

19:48 Jaworzyna Śl. (STACJA!)

CENY BILETÓW:

W obie strony:

Dorośli: 50.00 zł / os.
Dzieci i Młodzież ucząca się: 35.00 zł / os.

W jedną stronę:

Dorośli 35.00 zł / os.
Dzieci i Młodzież ucząca się: 25.00 zł / os.

SPRZEDAŻ BILETÓW PROWADZI KASA MUZEUM PRZEMYSŁU I KOLEJNICTWA NA ŚLĄSKU.
MOŻLIWE JEST TEŻ DOKONYWANIE REZERWACJI POD ADRESEM rezerwacje@muzeatechniki.pl