Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na wyjątkowy Św. Mikołaja. Jest to szczególny dzień radości, zabawy i uśmiechu
W takiej właśnie wyjątkowej atmosferze Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku 6 grudnia 2015 r. zaprasza wszystkie dzieci do
uczestnictwa we wspólnej zabawie. Św. Mikołaj wybierze się w podróż kolejowe szlaki Przedgórza Sudeckiego
zapakowanym po brzegi prezentami dla dzieci na stację w Dzierżoniowie ( godz. 10 45), Dworzec w Świdnicy ( godz. 12 00) oraz w Jaworzynie Ślaskiej ( godz. 14 00). Na Dworcu Kolejowym w Świdnicy przygotowany zostanie występ artystyczny dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy Pociąg złożony z dwóch zabytkowych, przedwojennych wagonów osobowych Ci28 prowadzić będzie duma i chluba ziemi jaworzyńskiej – polska lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 r.

Święty Mikołaj oraz Skrzaty i Śnieżynki wiozą prezenty dla dzieciaków z rodzin najbardziej potrzebujących, a na każde dziecko, które przyjdzie na stacje kolejowe w poszczególnych miastach czeka słodki upominek. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym i niecodziennym wydarzeniu.
Dodatkowo zapraszamy na przejazd Pociągiem Św. Mikołaja pomiędzy stacjami: Jaworzyna Śl. – Świdnica Miasto, Świdnica Miasto – Dzierżoniów Śl. oraz Dzierżoniów Śl. – Świdnica Miasto, Świdnica Miasto – Jaworzyna Śl. Bilet na przejazd w jedną stronę na w/w relacjach kosztować będzie 15.00 zł / os., w tym dniu dzieci do 12 roku życia podróżują za darmo! Podróżnym towarzyszyć będzie Święty Mikołaj, który wręczy najmłodszym paczki „Zestaw Małego Kolejarza”, które można zakupić na miejscu w wagonie.

Przejazd na wybranej trasie oraz zakupienie paczki Kolejowo – Mikołajowej wymaga wcześniejszego dokonania rezerwacji – adres email: rezerwacje@muzeatechniki.pl

ROZKŁAD JAZDY POCIĄGU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA:

10:00 Jaworzyna Śl. (Dworzec PKP)

10:14 Świdnica Miasto (Dworzec PKP)

10:45 – 11:30 Dzierżoniów Śląski (stacja kolejowa PKP)

12:00 – 13:35 Świdnica (stacja kolejowa Świdnica Miasto)

14:00 – 15:00 Jaworzyna Śląska (stacja kolejowa PKP)

Przyjaciele Pociągu Świętego Mikołaja:
Chcielibyśmy serdecznie podziękować – także w imieniu wszystkich dzieci, które 6 XII 2015 r. zostaną obdarowane wszystkim naszym Sponsorom i Partnerom, których wkład i zaangażowanie umożliwił organizację pociągu i przygotowanie paczek!

PARTNERZY I SPONSORZY (linki):

Przewozy Regionalne

PKP Polskie Linie Kolejowe

Urząd Miejski w Świdnicy

Urząd Miejski w Dzierżoniowie

Urząd Miejski Jaworzyna Ślaska

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy

ZUPBADURA

PPHU CHMURA

St. Majewski Spółka Akcyjna Sp. k. Zakład Produkcyjny Unipap Strzegom

Piekarnia Bieżyński

ZPS Karolina

Colgate Świdnica

Fundacja Muszkieterów

Pasol Paco Sp. Z o.o.

Profit-Bis SC. Piekarnia. Wychowanek A.J.

Żelaźni A.M. Szkółka drzew i krzewów ozdobnych. Rośliny dla ogrodu