Najbliższa sobota będzie okazją by stanąć oko w oko z najstarszą czynną lokomotywą spalinową w Polsce – DEUTZEM OMZ122R 33124 z 1940 r., naszym małym dużym bohaterem który o 12:00, 14:00 i 17:00* wyruszy z wagonem letnim na Trasę Parowozową.
Pozwalamy sobie przypomnieć, że Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to największa kolekcja zabytkowego taboru kolejowego w tej części Polski. To także inne wystawy poświęcone historii dolnośląskiej techniki – m.in. zabytkowy zestaw komputerowy ODRA z 1974 r. , wystawa radioodbiorników dzierżoniowskiej wytwórni DIORA czy makieta kolejowa w skali H0 zarządzana urządzeniami prawdziwej nastawni kolejowej.
W związku z przypadającym w niedzielę 1.11.2015 r. Świętem Zmarłych Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku będzie nieczynne.
Najserdeczniej zapraszamy,
Zespół Muzeum