Szanowni Państwo,

„Gala Pary” 2018 to jedyna tego typu impreza w Polsce. Tylko w dniach 8-9 września 2018 r., można będzie jednocześnie zapoznać się z dawną – i przede wszystkim sprawną – techniką użytkową. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza wtedy na „Galę Parowozów” czyli Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Parowozów, a w oddalonych o zaledwie dwa kilometry Piotrowicach Świdnickich, na terenie powstającego Muzeum odbędzie się Gala Techniki Rolniczej. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej tradycyjnie już zaprasza we wrześniu na „Galę Parowozów”, gdzie prezentowane są zabytkowe, czynne lokomotywy parowe.

W zeszłorocznej edycji przeszło 12 000 odwiedzających, co sprawia, że Gala Pary 2017 była największym wydarzeniem promującym zabytki techniki w tej części Europy (pogranicze polsko – czesko – niemieckie). Uczestnikami tego wydarzenia są przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, szlaków turystyki dziedzictwa przemysłowego, szlaków kulinarnych, winnych, rękodzieła artystycznego, tras podziemnych, fortyfikacji, kopalń udostępnionych do zwiedzania oraz przedstawiciele biur podróży, miast i regionów.

Gala Pary poprzedzona jest dużą kampanią medialną. Wspomagają nas: telewizja ogólnopolskie i regionalne stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe, czasopisma branżowe. Dla odwiedzających organizowane są liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, warsztaty rzemieślnicze oraz edukacyjne.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani organizacją stoisk tematycznych związanych z szeroko rozumianym dziedzictwem kultury technicznej, branżami związanymi z kolejnictwem czy właśnie – produktami regionalnymi – zapraszamy do współpracy. Oferty i zapytania prosimy kierować na adres: roksana.banaszczak@muzeatechniki.pl

Zespół Fundacji,