Parowóz Tomek kończy właśnie 75 lat. Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a została wydana 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku z okazji Dnia Dziecka serdecznie zaprasza od 30 maja do 1 czerwca 2020 roku na bezpieczne zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w towarzystwie wszystkich bohaterów bajki  do autentycznej zabytkowej parowozowni, z którymi już przy wejściu przywitają wszystkich uśmiechniętymi buźkami!

Dla najmłodszych zostaną przygotowane Stacje kolejowe do zaliczenia:

Stacja 1 – na tej stacji dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i przejściu kolejowym, znaki drogowe, zasady korzystania z kolejowego rozkładu jazdy,

Stacja nr 2 – to stacja, na której dzieci pomalują kredą prawdziwy parowóz i zamienią go w bajkową postać,

Stacja nr 3 – restauracja w wagonie Wars serwuje menu dla dzieci,

Stacja nr 4 – na tej stacji stanie fotobudka w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie,

Stacja nr 5 –  malowanie laurki urodzinowej dla Tomka,

Stacja nr 6 –  Parowozownia w miniaturze – zwiedzanie makiet kolejowych,

Stacja nr 7 – balony z helem,

Stacja nr 8 – przejażdżki lokomotywą spalinową oraz wagonem,

Muzeum Kolejnictwa to łącznie ponad 2,5 ha bezpiecznej i otwartej przestrzeni ekspozycyjnej przystosowanej do zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym odpowiadającym wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W obiekcie wprowadziliśmy pewne ograniczenia i środki ostrożności dla zachowania Państwa bezpieczeństwa. Wszystkich odwiedzających Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej,  prosimy o stosowanie się do wyznaczonych zasad bezpieczeństwa.