DZIEŃ KOLEJARZA 25.11.2018

 

Dzień Kolejarza to coroczne Święto obchodzone w Polsce 25 listopada. Aby odpowiednio uczcić ten dzień Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do wspólnego świętowania tego ważnego dnia w kalendarzu każdego człowieka kolei.

W tym dniu zapraszamy Państwa na naszą bocznicę muzealną gdzie odbywać się będą spacery po Muzeum Kolejnictwa wraz z maszynistami, w tym z jednym z prawdopodobnie najdłużej pracującym w zawodzie kolejarza – p. Zbigniewem Gryzgotem.

W ramach obchodów odbywać się będą również przejazdy po tzw. Trasie Parowozowej oraz rozmowy i wspomnienia kolejarzy związanego z węzłem kolejowym Jaworzyna Śląska. W ten dzień prezentowane będą również Makiety Kolejowe.

A już o godzinie 14:30 wspólnie spróbujemy pobić rekord w ilości osób przybyłych do Muzeum w Mundurze Kolejarza. Ten fakt uwiecznimy na wspólnym pamiątkowym zdjęciu.

Uwaga! Ważny komunikat! W ten dzień wstęp do Muzeum dla wszystkich kolejarzy i mieszkańców Jaworzyny Śląskiej bezpłatny! (po okazaniu ważnej legitymacji, dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania)

Serdecznie Zapraszamy!