Miasto Dzieci 2018

NAGŁÓWEK

Muzeum Kolejnictwa po raz kolejny pragnie stworzyć dla najmłodszych miejsce wypoczynku letniego połączone z nauką. Tegoroczne Miasto Dzieci otwarte zostanie już po raz 10, realizowane będzie w trzech miejscach jednocześnie. Kolejowa część – w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, a Rolnicza na folwarku w Piotrowicach Świdnickich, tym samym oprócz Miasta Dzieci powstanie również Wioska Dzieci. Dzięki pomocy z Gminy Jaworzyna Śl. dzieci będą przewożone autobusem, co sprawi, że będą miały szansę pracować w warsztatach w tych dwóch ciekawych historycznie miejscach. W projekcie ma uczestniczyć 200 dzieci.

Od 25 czerwca 2018 do 29 czerwca 2018 dzieci będą uczyły się demokracji i funkcjonowania w społeczeństwie. ,,Przemysłowe Miasto Dzieci” to projekt, który poprzez zabawę wychowuje, uczy pracy w zespole, szacunku do pieniędzy i wykonywanych zadań, a przede wszystkim wpływa na rozwój pozytywnych cech charakteru, tj. tolerancji, empatii, współodpowiedzialności. Rozpoczęciem projektu będzie rejestracja uczestników w urzędzie pracy, gdzie otrzymają dowody osobiste i karty pracy. Dzień podzielony jest na trzy godziny warsztatów, czas na posiłek oraz zajęcia rekreacyjne, łącznie 6 godzin.

Na Wielki Finał Miasta Dzieci 2018 podsumowujący dotychczasowe 10 lat naszej wspólnej przygody zapraszamy serdecznie wszystkich Uczestników i Przyjaciół Miasta Dzieci z poprzednich edycji – spotykamy się na terenie Muzeum Technik Rolniczych na Śląsku w Piotrowicach Świdnickich 29.06.2018 r. o 11:30,

Zespół Muzeum i Fundacji,

Beznazwy-1