serdecznie dziękujemy za całoroczną współpracę i wsparcie w  zakresie ochrony zabytków przemysłowych. Rok 2018 był dla Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego czasem aktywnego ratowania zabytków i ich szerokiego udostępniania oraz prac remontowych przy naszych obiektach. Był to też czas wielu wydarzeń w Muzeum oraz innych oddziałach Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska:

• Przemysłowej Majówki w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Folwarku w Piotrowicach Świdnickich połączone z otwarciem Młyna Hilberta w Dzierżoniowie,
  • Miasta Dzieci w Jaworzynie Śląskiej, Piotrowicach Świdnickich i Walcowni w Katowicach,
  • Wystawy „100 lat motoryzacji w Polsce” przygotowanej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach,
  • Festiwalu Zabytków Techniki na Dolnym Śląsku połączonego z Inauguracją projektu z Urzędem Marszałkowskim Mapa Zabytków Techniki www.mapazabytkow.pl,
  •  “Gala Pary”  to jedyna tego typu impreza w Polsce, gdzie można  jednocześnie zapoznać się z dawną – i przede wszystkim sprawną – techniką użytkową. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej organizuje “Galę Parowozów” czyli Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Parowozów, a w oddalonych o zaledwie dwa kilometry Piotrowicach Świdnickich, na terenie powstającego Muzeum odbyła się Gala Techniki Rolniczej.

Fundacja zajmowała się również wieloma interwencjami dotyczącymi zabytków m.in akcja ratowania zabytkowego Dworca w Jaworzynie Śląskiej #ratujemydworzec, pozyskiwaniem nowych eksponatów, oraz renowacją taboru kolejowego. Mamy nadzieję, że 2019 rok będzie również obfitował w wiele wydarzeń, a Państwo będziecie z nami przez cały następny rok. Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie naszych placówek 31 grudnia w godz. od 8.00 do 16.00 ( Młyn Hilberta, Walcownia, Muzeum Kolejnictwa).

Zapraszamy również na noworoczne zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej 1 stycznia 2019 w godz. 10 00 do 16 00

W programie m.in.:

• Przejazdy zabytkowym taborem godz. 12:00, 14:00,
  • Zwiedzanie z kustoszem Muzeum Zbigniewem Gryzgotem,
  • Prezentacja drezyny inspekcyjnej Warszawa M20 godz. 13:00,

A na zakończenie tego roku przedstawiamy nową odsłonę strony Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska www.muzeatechniki.pl

Z okazji Nowego Roku 2019 życzymy Państwu nieprzemijającego szczęścia, spełnienia marzeń oraz wytrwałości w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom.

Zespół Muzeum,