Wagony Sypialne

Zaplanuj wycieczkę wraz z noclegiem w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Ślaskiej!

Poczuj klimat z lat 70. i zaplanuj wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa. Na terenie Muzeum można skorzystać z noclegów w oryginalnych wagonach sypialnych. Ogrodzony teren Muzeum obejmuje około 2,5 ha, na którym znajduje się miejsce na biwak z zapleczem sanitarnym. Na terenie Muzeum można zorganizować piknik lub grilla. Bezpośrednio przy wejściu do Muzeum jest parking z możliwością pozostawienia zarówno samochodów osobowych jak i autokarów. Muzeum dysponuje bazą noclegową w standardzie turystycznym oferując miejsca w przedziałach wagonów sypialnych i salonowych. Niepowtarzalny klimat Muzeum tworzą także przejeżdżające w pobliżu pociągi. Położenie Jaworzyny Śląskiej sprawia, że poza zwiedzaniem Muzeum Kolejnictwa i Jaworzyny Śląskiej możliwe jest także odbycie krótkich wycieczek do innych miast Przedgórza Sudeckiego: Świdnicy, Strzegomia, Świebodzic i Wałbrzycha, w których znajduje się wiele atrakcji turystycznych.

Grupy

Dla grup zorganizowanych liczących minimum 10 osób, w sezonie letnim (od maja do września), noclegi trzeba wcześniej zarezerwować. Dodatkowo dla grup szkolnych oferujemy kompleksowy pakiet połączony ze zwiedzaniem terenu Muzeum z przewodnikiem, przejazdem po bocznicy Muzealnej, warsztatami edukacyjnymi (patrz Oferta Edukacyjna) oraz cateringiem (patrz Oferta Kolejowe Bistro), istnieje również możliwość zorganizowania wycieczki Amerykańskim żółtym autobusem do Młyna Hilberta w Dzierżoniowie (patrz Oferta School Bus)

Noclegi indywidualne

Dla turystów indywidualnych (mniej niż 10 os.) wagony sypialne udostępniamy podczas wydarzeń organizowanych na terenie Muzeum (m.in. Kolejowa Majówka, Festiwal Zabytków Techniki, Gala Pary).

Koszt

35zł/osoba/dobę + koszt biletu wstępu zgodnie z obowiązującym cennikiem.

W cenę noclegu wliczona jest pościel. Zakwaterowanie możliwe jest w przedziałach 1-, 2- bądź 3 osobowych. Każdy przedział wyposażony jest w oświetlenie oraz gniazdka. Bieżąca woda oraz sanitariaty znajdują się w budynku przy wagonach sypialnych. W jednym z wagonów znajduje się także pomieszczenie socjalne, w którym znaleźć możemy czajnik elektryczny. Zakwaterowanie w wagonach sypialnych możliwe od poniedziałku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum sezon letni (maj-wrzesień): od 10:00 do 18:00, sezon zimowy (październik – kwiecień): od 10:00 do 16:00. Jednocześnie informujemy, że teren Muzeum jest monitorowany. Po zamknięciu Muzeum część terenu pozostaje do Państwa dyspozycji, natomiast część jest niedostępna. O dostępności noclegu należy dowiadywać się mailowo bądź telefonicznie. Udzielenie noclegu wiąże się z wcześniejszą potwierdzoną rezerwacją.

Dodatkowo

Zarówno dla grup zorganizowanych jak i gości indywidualnych, na życzenie, Muzeum może przygotować teren do rozpalenia ogniska oraz drewno do ogniska (dodatkowo płatne).

Rezerwacje oraz szczegóły

Roksana Banaszczak tel. 661 818 888
lub mailowo na adres:
rezerwacje@muzeatechniki.pl