Wczasy wagonowe

Wczasy wagonowe
Wczasy wagonowe

W czasach PRL dbano nie tylko o to, aby każdy Polak miał pracę, ale również o to, aby po ciężkiej pracy, mógł należycie wypocząć podczas wakacji. Pracownicy kolei i ich rodziny mogli skorzystać z Wczasów Wagonowych, czyli wypoczynku w przystosowanych na mieszkania wagonach. Dziś każdy może skorzystać z oferty Wczasów Kolejowych i solidnie wypocząć!

Wagony sypialne ( 50 miejsc ) ustawione na 2,5 ha bocznicy  kolejowej  z dala od tłumów turystów oferują letnikom spokój i ciszę. Ogrodzony teren Muzeum na którym znajduje się miejsce na biwak z zapleczem sanitarnym. Bezpośrednio przy wejściu do Muzeum jest parking z możliwością pozostawienia zarówno samochodów osobowych jak i autokarów. Niepowtarzalny klimat Muzeum tworzą także przejeżdżające w pobliżu pociągi. Położenie Jaworzyny Śląskiej sprawia, że poza zwiedzaniem Muzeum Kolejnictwa i Jaworzyny Śląskiej możliwe jest także odbycie krótkich wycieczek do innych miast Przedgórza Sudeckiego: Świdnicy, Strzegomia, Świebodzic i Wałbrzycha, w których znajduje się wiele atrakcji turystycznych.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej to duże – na skalę europejska Muzeum kolejowe – założone zostało w 2005 roku na terenie zabytkowej lokomotywowni z 1908 roku w Jaworzynie Śląskiej na Dolnym Śląsku. 

Muzeum położone na terenach kolejowych z zachowaną infrastrukturą kolejową, budynkami lokomotywowni oraz zapleczem technicznym pragnie wrócić na dawnych tradycji wypoczynku wakacyjnego z noclegami w wagonach sypialnych urozmaiconych programem zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych oraz pełnym wyżywieniem w wagonie WARS. 

TURNUS I zaczynamy 20.07.2020 r.

 

Wczasy wagonowe


CENY:

899 zł / os. dorosłe

799 zł / dzieci* i młodzież do 15 roku życia

* dzieci do lat 3 – nieodpłatnie

Pakiet obejmuje:

  1. 7 noclegów w przedziałach 1,2 lub 3 osobowych,
  2. 7 śniadań i obiadokolacji (Wagon WARS),
  3. Udział w 3 wycieczkach autobusowych*:
    • Młyn Hilberta w Dzierżoniowie,
    • Zamek Książ oraz Palmiarnia w Wałbrzychu,
    • Muzeum Porcelany oraz Stara Kopalnia w Wałbrzychu,
  4. Zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku z przewodnikiem, przejazd lokomotywą po bocznicy Muzeum oraz możliwość zorganizowania ogniska na terenie Muzeum.

*Wycieczki autobusowe zorganizowane zostaną przy min. 30 osobach chętnych 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I REZERWACJE:
74 63 74 330
692 407 401
muzeum@muzeumtechniki.pl

 

 

 
 
Wczasy wagonowe