Po prawie dwumiesięcznej przerwie na powrót otwieramy bramy dla turystów w Muzeum Kolejnictwa. Zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku to pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn jednak w okresie epidemii tylko w ścisłym reżimie sanitarnym. Regulamin powstał na podstawie wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz głównego Inspektora Sanitarnego.

Do zwiedzania udostępniamy 110-letnią halę wachlarzową, ponad 60 lokomotyw parowych, elektrycznych i spalinowych, 70 wagonów osobowych i towarowych, budynki piaskowni, olejarni, dźwigi i żurawie kolejowe – to to co zobaczycie na spacerze na ponad 2 ha muzealnej bocznicy. Wielką atrakcją Muzeum w Jaworzynie Śląskiej jest autentyczny parowóz Tomek.

Po bocznicy oprowadza doświadczony przewodnik, który przybliży Państwu historię kolejnictwa.
Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem zwiedzania.

Muzeum czynne w weekendy od 10 00 do 18 00 ( zwiedzanie z przewodnikiem o 11 00, 13 00, 15 00, 16 00),
Uruchamiamy ponownie przejażdżki lokomotywą spalinową Ls40-4606 z 1956 roku oraz bezpiecznym otwartym wagonem o godzinie 12:00 i 14:00 .

Do zobaczenia!